Firefox Modern UI dla Windows 8 do pobrania, ale...?

 
 

Firefox Modern UI dla Windows 8 do pobrania, ale...?

 
Firefox Modern UI dla Windows 8 do pobrania, ale...?
Mozilla udostępniła właśnie własną przeglądarkę przystosowaną pod kątem nowego interfejsu Windows 8 w postaci (poniekąd) nocnego wydania.

Firefox Modern UI dla Windows 8 do pobrania, ale...?

Mozilla jako pierwsza spośród twórców alternatywnych przeglądarek internetowych zapowiedziała własne plany związane z przystosowaniem Firefoksa pod kątem interfejsu Modern UI w Windows 8, bo już w lutym. Kilka miesięcy temu poglądową wersją Chrome dla ekranu startowego udostępniło najpierw jednak Google. Mozilla przez ten czas jednak ciężko pracowała i (mimo małej obsuwy w terminarzu wydawniczym) również udostępniła właśnie własną przeglądarkę w Modern UI dla ósemki w postaci (prawie) nocnych wydań.

Firefox 18.0 Nightly, bo o nim mowa udostępniony został właśnie w kanale mozilla-central, co oznacza, że możliwości przeglądarki może wypróbować każdy zainteresowany. Mozilla podkreśla jednak, że nie jest to typowe nocne wydanie, a więc może zawierać jeszcze krytyczne błędy powodujące nawet zamrożenia systemu operacyjnego.

Nowy lisek został przystosowany zarówno pod kątem uruchamiania w klasycznym środowisku użytkownika, jak i również na ekranie startowym. Program dystrybuowany jest dla obu wariantów w postaci jednego instalatora. Niemniej, jeśli chcemy uruchomić Firefoksa 18.0 Nightly w drugim z wymienionych środowisk, to aplikacja musi być domyślną. Jak dobrze pamiętamy, Microsoft umożliwia na ekranie startowym rozruch tylko jednej przeglądarki w danym momencie.

Firefox Modern UI dla Windows 8 do pobrania, ale...?

Firefox w Modern UI znajduje się obecnie na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Program nie obsługuje obecnie Flash Playera (choć docelowo będzie) oraz powoduje liczne restarty. Nie powinno to nikogo dziwić, przed programistami, nad którymi sprawuje pieczę Brian R. Bondy jest jeszcze sporo pracy. Obecne wydanie programu skierowane jest jedynie do entuzjastów komputerów, którzy chcą na własnej skórze wypróbować możliwości liska w Modern UI.

Aplikacja wspiera podstawowe gesty użytkownika, ale ma problemy z przewijaniem stron. Nierzadko proces kończy się nagłym zamknięciem. Jeśli więc chcecie wypróbować przeglądarkę, to robicie to oczywiście na własne życzenie.

Liczne obsuwy w terminarzu wydawniczym Mozilli związanym z wariantem Modern UI sprawiły, że program na pewno nie trafi do kanału Release (czyli stabilnego) w tym roku. Jak dobrze pamiętamy (lub nie) niedawno dokonano kilku zmian w cyklu wydawniczym Firefoksa. Liska z numerkiem 18.0 możemy spodziewać się dopiero na początku 2013 roku i właśnie w tym wydaniu obsługa Modern UI może dopiero się pojawić (jak nie później). Dla tych z was, którzy chcą przetestować nowego Firefoksa podaję link.

Firefox 18.0 Nightly z Modern UI dla Windows
Firefox Modern UI dla Windows 8 do pobrania, ale...?Źródło: Mozilli Wiki

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
03.10.2012, 16:11
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook