Ile prądu zużywa Microsoft?

 
Ile prądu zużywa Microsoft?
Okazuje się, że za mało. W zeszłym roku Microsoft źle ocenił swoje zużycie energii i teraz musi zapłacić za nadwyżkę. Zbudowane w 2006 roku centrum danych w Quincy w stanie Waszyngton powstało na polu fasoli i korzysta z taniej energii elektrycznej na tym terenie. Apetyt ogromnej serwerowni zaspokajają elektrownie wodne na rzece Columbia, centrum jest rzekomo prowadzone ekonomicznie i działa z poszanowaniem środowiska. Tyle teorii.

Ile prądu zużywa Microsoft?

Tego lata Microsoft zadeklarował, że będzie firmą o zerowym „śladzie węglowym”, czyli bliskiej zeru emisji gazów cieplarnianych. Spalaniem energii bez celu Microsoftowi udało się zmniejszyć karę do 140 tysięcy dolarów, zarząd operatora elektrowni zdecydował się zmniejszyć ją do 60 tysięcy.

Kara jest nakładana na firmy, które nieprawidłowo oceniają swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, gdyż zarezerwowana dla nich energia mogłaby być sprzedana klientom. Dlatego centra danych muszą zapłacić karę zarówno za energię, którą muszą dokupić do


wcześniejszej prognozy, jak i za energię, której nie zużyją, ale której dostawca nie może sprzedać innym klientom. Yahoo! zapłacił w tym roku 94 tysiące dolarów kary za zużycie mniej energii, niż zadeklarował.

Za: dobreprogramy.pl

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
24.09.2012, 17:23
RE: Ile prądu zużywa Microsoft?
Z jednej strony dobre rozwiązanie a z drugiej łatwy zysk dla dostawców energii elektrycznej.

[img]http://ubuntuone.com/3SM1PIy2xzq44GzilBaTOj[/img]
Copyright © 2012 by DamiaX
 
DamiaX
Ranga: User systemu
Liczba postów: 298
Dołączył: 09 2012
Reputacja: 3

Podziękował: 0
Pomógł: 0
24.09.2012, 18:17
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook