Już prawie 4 tys. aplikacji Modern dla Windows 8

 
 

Już prawie 4 tys. aplikacji Modern dla Windows 8

 
Już prawie 4 tys. aplikacji Modern dla Windows 8
Niewydany jeszcze system operacyjny Windows 8 zgromadził już w sklepie Windows Store ponad 3,6 tysiąca aplikacji zgodnych z interfejsem Modern.

Dla nowego systemu bardzo ważne jest, żeby użytkownicy już na starcie mieli duży wybór programów — inaczej będzie zdobywał popularność dużo wolniej, a może nawet wcale się nie przebije. Systemowi Microsoftu to drugie raczej nie grozi, ale kiepska sprzedaż na początku — owszem.

Już prawie 4 tys. aplikacji Modern dla Windows 8

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez serwis WinAppUpdate, w sklepie z aplikacjami Modern dla Windows 8 znajdowało się 3 października 3610 pozycji. Co więcej, liczba aplikacji zgromadzonych w sklepie rośnie bardzo szybko — Microsoft dopuszcza do Windows Store średnio 118 aplikacji dziennie. Przy obecnym tempie wzrostu oznacza to, że w momencie debiutu Windows 8 będzie oferował swoim użytkownikom ponad 5 tysięcy aplikacji Modern, z czego zdecydowana większość to pozycje darmowe. Obecnie co najmniej 88% aplikacji zgromadzonych w Windows Store jest bezpłatna. Za wszystkimi aplikacjami Modern zgromadzonymi w sklepie stoi 1837 deweloperów, co oznacza, że wielu z nich napisało więcej niż jedną appkę dla Windows 8 Modern UI.

Najwięcej aplikacji zgromadzonych w Windows Store to różnego typu gry — stanowią one 18% zawartości sklepu. Kolejne miejsce zajmują appki należące do kategorii rozrywka (13%). Na dalszych miejscach znajdziemy produkty zakwalifikowane jako narzędzia, aplikacje edukacyjne i związane z wiadomościami i pogodą. Najmniej popularne okazały się aplikacje z kategorii muzyka i wideo oraz styl życia (lifestyle).

Warto zwrócić uwagę, że większość z wymienionych aplikacji — bo aż 94% — będzie także dostępna dla użytkowników tabletów z Windows RT, a więc na urządzeniach działających pod kontrolą procesorów ARM. To dobra wiadomość, gdyż pozwoli zachować spójność całego ekosystemu Windows.

Za: dobreprogramy.pl

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
06.10.2012, 16:54
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.

Google
Facebook