Konkurencja Huawei dla Androida i iOS

 
Konkurencja Huawei dla Androida i iOS
Konkurencja Huawei dla Androida i iOS

Nie wszyscy wierzyli w plotki o tworzeniu własnego systemu mobilnego przez Huawei. A jednak...

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki dotyczące tego, że Huawei pracuje nad własnym systemem mobilnym. Nie wszyscy w to wierzyli aż do momentu, kiedy pogłoski potwierdził w wywiadzie dla Reutersa Wan Biao, CEO Huawei Device.

Okazuje się, że własna platforma mobilna ma być dla chińskiego koncernu swego rodzaju zabezpieczeniem na wypadek, gdyby partnerzy w osobach Google'a i Microsoftu zerwali współpracę lub zmienili jej zasady w sposób dla Huawei nie do przyjęcia. Stworzony OS podobno nie trafi na razie do użytku i nie będzie udostępniany innym producentem urządzeń mobilnych.

Konkurencja Huawei dla Androida i iOS

Wan Bieo zdradził także, że Huawei ma zamiar powalczyć z większym zaangażowaniem o rynek smartfonów. Skoncentrować się na produkcji urządzeń pod własną marką, a nie marką operatorów. Ma się to przełożyć na 15-procentowy udział w rynku smartfonów w 2015 roku.

Przypomnijmy, że Huawei produkuje obecnie smartfony z Androidem oraz Windows Phone. Ostatnio mieliśmy okazję usłyszeć o Huawei Ascend W1, czyli pierwszym smartfonie Chińczyków z Windows Phone 8. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już w listopadzie lub grudniu tego roku. Tym samym Huawei stał sie czwartym, po Nokii, Samsung i HTC, producentem smartfonów z WP8.

Źródło: Reuters, GSMArena

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
30.09.2012, 16:03
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook