Kręgi i grupy według Microsoftu czyli Rooms w Windows Phone 8

 
 

Kręgi i grupy według Microsoftu czyli Rooms w Windows Phone 8

 
Kręgi i grupy według Microsoftu czyli Rooms w Windows Phone 8
Na forum WinUnleaked znalazły się zrzuty ekranu kolejnego komponentu centrum społecznościowego wbudowanego w system Windows Phone 8. W sekcji Together można znaleźć pozycję Rooms (pokoje).

W SDK, na którym opiera się dyskusja, domyślnie utworzony był pokój dla rodziny. Do pokoju można zaprosić osoby z listy kontaktów, udostępniać sobie wzajemnie kalendarze, zdjęcia i notatki (prawdopodobnie z OneNote) i przede wszystkim prowadzić rozmowy. Nie ma na razie wzmianki o pracy zespołowej nad dokumentami na SkyDrive, co umożliwiają obecnie Windows Live Groups.

Kręgi i grupy według Microsoftu czyli Rooms w Windows Phone 8

Usługa Windows Live Groups została wchłonięta do SkyDrive i niemal niemożliwe jest dostanie się do strony danej grupy, Microsoft wyłączy wkrótce możliwość prowadzenia tam dyskusji. Usługa ostatnio została zaktualizowana w 2010 roku, jeśli nie liczyć nowych szatek Modern UI. Nie wiadomo jednak, czy Rooms ma za zadanie zastąpić Groups, czy może Micorosft szykuje coś jeszcze innego.

Podczas analizy SDK znalezione zostały także inne możliwości Windows Phone 8, o których wcześniej niewiele słyszeliśmy. Na razie nie wiadomo, czy Xbox Music będzie działać w Polsce i czy wszystkie jego możliwości będą tu dostępne, ale następca Zune Pass zapowiada się ciekawie (darmowe przesyłanie muzyki z reklamami, subskrypcja, dopasowywanie utworów ze sklepu na podstawie już posiadanej kolekcji, możliwość pobierania) i prawdopodobnie będzie zintegrowany z nowym systemem mobilnym oraz ze SkyDrive, gdzie prawdopodobnie będzie przechowywana kolekcja. Na razie jednak nie wiadomo nic o licencjach i podpisanych umowach z wytwórniami, więc nie ma co sobie ostrzyć zębów. Mocną stroną systemu, zwłaszcza w obliczu ostatniej wpadki Apple'a, są wbudowane mapy Nokii. Nie wiadomo jednak jak będzie wyglądać sytuacja na urządzeniach z Windows Phone 8 innych producentów. Wielu możliwości systemu nie poznamy tak szybko drogą oficjalną prawdopodobnie dlatego, że są głęboko zintegrowane z systemem i nie da się ich zaprezentować w izolatce. SDK również nie daje pełnego wglądu w nowości. Premiera systemu zbliża się wielkimi krokami, a szczegóły wciąż otacza aura tajemniczości.

Za: dobreprogramy.pl

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
24.09.2012, 18:31
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook