Masz konto w tym banku? Uważaj na nowy atak

 
 

Masz konto w tym banku? Uważaj na nowy atak

 
Masz konto w tym banku? Uważaj na nowy atak
Klienci mBanku stali się ofiarami ataku przestępców, którzy próbują wyłudzić niewielkie sumy pieniędzy. Powodem zamieszania jest wirus, który instalowany na komputerach klientów, potrafi podszywać się pod serwis transakcyjny mBanku.

Jeśli po zalogowaniu w serwisie transakcyjnym mBanku, widzisz komunikat, informujący o rzekomej pomyłce, w skutek której na twoje konto trafiło nadmiarowe 2 zł, możesz być pewien, że w twoim komputerze jest wirus. Przestępcy napisali sprytnego szkodnika, który przedstawia nam spreparowany komunikat, rzekomo pochodzący od „Departamentu Bezpieczeństwa Informacji Banku, Działu zwalczania on-line oszustwa”. W wiadomości jesteśmy informowani, że na nasze konto omyłkowo trafiła niewielka kwota pieniędzy i proszeni jesteśmy o jej zwrot. Aby tego dokonać, wystarczy podać hasło jednorazowe w przygotowanym formularzu, który wyświetlany jest tuż pod fałszywą wiadomością.

Masz konto w tym banku? Uważaj na nowy atak

Wszystko to oczywiście tylko próba wyłudzenia od nas pieniędzy. W rzeczywistości żadnego omyłkowego przelewu nie dostaliśmy, a przelewana kwota trafia na konta przestępców. Warto zwrócić uwagę, że o nieprawdziwości komunikatu świadczy choćby język jakim jest napisany - pełen błędów gramatycznych i stylistycznych, nietypowe wymagania w postaci wymogu zgłoszenia się do banku z paszportem czy zwyczajnie forma komunikacji - bank nigdy nie kontaktuje się z nami w tego typu sprawach poprzez e-mail lub komunikaty w systemie.

Powodem wyświetlania fałszywego komunikatu jest wirus w komputerze użytkownika. Wykonanie pełnego skanowania programem antywirusowym powinno rozwiązać problem. Na przyszłość należy jednak pamiętać o posiadaniu aktualnego oprogramowania zabezpieczającego komputer i aktualizacjach systemu i zainstalowanych w nim aplikacji - zwłaszcza produktów Adobe oraz środowiska Java.

Za: wp.p

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
28.09.2012, 17:46
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook