Microsoft: tak, pracujemy nad Windows 9

 
 

Microsoft: tak, pracujemy nad Windows 9

 
Microsoft: tak, pracujemy nad Windows 9
Stało się. Choć od wielu lat słyszymy, że konkretna wersja Windows jest już ostatnią, to okazuje się że będzie inaczej. Kolejna odsłoną systemu Microsoftu będzie Windows 9!

Microsoft: tak, pracujemy nad Windows 9

O "końcu" Windows słyszymy od wielu lat. W zasadzie informacje te pojawiają się zaraz po tym, jak ukończono są prace nad daną odsłoną systemu Microsoftu. Tak było w przypadku Visty, siódemki czy Windows 8. Każdy z tych systemów miał być ostatnim Windows.
Tak się jednak nie stanie, a już na pewno nie w najbliższej przyszłości, gdyż kolejną odsłoną systemu Microsoftu nadal będzie… Windows. Jak nietrudno się domyślić, z numerkiem 9. Nie są to żadne domysły lub plotki. Tym razem informacja pochodzi wprost z Redmond. James Akrigg, który w Microsofcie pełni rolę szefa działu technologii dla partnerów podczas targów Misco Expo 12 w Wielkiej Brytanii powiedział, że Windows 9 jest następnym znaczącym projektem, który Microsoft zamierza wprowadzić do sprzedaży.

Akrigg dodaje ponadto: "powinien po prostu działać. Nie powiem, że zamierzamy uczynić to z Windows 8, ponieważ już pracujemy nad Windows 9". I wszystko jasne. Potwierdziły się więc doniesienia z sierpnia tego roku, jakoby Microsoft rozpoczął już prace nad dziewiątką. W międzyczasie pojawiły się również informacje na temat innego projektu w Redmond, który ukrywa się pod kryptonimem Windows Blue. "Niebieskie okienka" nie są raczej jednak nazwą kodową dla Windows 9, ale pierwszej większej poprawki dla ósemki. Sugeruje to między innymi rozbicie zespołu odpowiedzialnego za rozwój Windows na dwie grupy, z których każda zajmuje się osobnymi projektami. Jednym z nich jest dziewiątką, drugim z kolei Windows Blue.

Nie wiemy jak informacje ujawnione przez Akrigga mają się również względem plotek, że Microsoft zamierza przyspieszyć cykl wydawniczy Windows. Niedawno pojawiły się informacje, że nowych wersji okienek moglibyśmy od teraz spodziewać się co około rok. Podobnie uczyniło Apple wraz z własnym systemem operacyjnym dla komputerów Mac. Zdaje się jednak, że Windows Blue choć rzeczywiście może zadebiutować już jako Windows 8.1, to będzie jedynie czymś w rodzaju dodatku Service Pack. Niemniej, całkiem możliwe, że Microsoft powróci do praktyk sprzed lat i poza samymi poprawkami zaserwuje w pakiecie uaktualnień również nowe funkcje. Tak jak to uczynił na przykład w Service Packu 2 dla Windows XP .

Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, abyśmy mogli chociaż spekulować co Microsoft zamierza wprowadzić do Windows 9. Pierwsze informacje na temat nowych funkcji w tej wersji systemu zapewne poznamy dopiero za kilka miesięcy albo i ponad rok.

Źródło: itproportal

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
03.10.2012, 17:20
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook