Motorola wygrała z Microsoftem

 
Motorola wygrała z Microsoftem
Tym razem chodzi o patent zakładający uruchamianie jednej aplikacji na kilku urządzeniach.

Motorola wygrała z Microsoftem

Spór pomiędzy Microsoftem a Motorolą jest nieco mniej eksponowany w mediach niż wojna, którą od wielu miesięcy toczą ze sobą Apple i Samsung, jednak i w tej sprawie zapadło już kilka wyroków, w których raz zwycięzcą było Redmond, a raz niejako Google.

Wczoraj sąd rejonowy w Mannheim wydał wyrok, w którym stwierdził, że Motorola nie dopuściła sie naruszenia patentu należącego do Microsoftu. Chodzi o rozwiązanie dotyczące uruchamiania jednej aplikacji na różnych telefonach komórkowych.

Motorola wygrała z Microsoftem

Wspomniany sąd jest często miejscem, gdzie zapadają wyroki dotyczące rynku urządzeń mobilnych. Microsoftowi udało się w Mannheim wygrać z Motorolą już trzy razy. W maju chodziło o używanie technologii związanej z wysyłaniem SMS-ów, w lipcu - o należącą do Microsoftu technologią FAT, a we wrześniu - o wprowadzanie danych z klawiatury. Z powodu tych trzech wyroków wiele urządzeń Motoroli zniknęło z niemieckiego rynku.

Maj i kwiecień były za to korzystne dla Motoroli. Najpierw Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) uznała, że Microsoft przy tworzeniu swoich konsol naruszył cztery patenty należące do Motoroli, a potem sąd w Mannheim orzekł, że Microsoft musi wstrzymać sprzedaż na niemieckim rynku konsol Xbox 360 i Windows 7, ponieważ dopuścił się naruszenia patentów Motoroli.

Czekamy na ciąg dalszy sporu, który z pewnością nastąpi, skoro można przegrać przez naruszenie tak podstawowych patentów.

Źródło: Reuters

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
06.10.2012, 16:37
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook