Na jakim urządzeniu najchętniej sprawdzamy pocztę? (infografika)

 
 

Na jakim urządzeniu najchętniej sprawdzamy pocztę? (infografika)

 
Na jakim urządzeniu najchętniej sprawdzamy pocztę? (infografika)
Laptop, smartfon, a może tablet? Zobacz, jakie urządzenia najczęściej służą nam do obsługi poczty e-mail.

Obecnie, poczta elektroniczna to jedna z najchętniej wykorzystywanym form komunikacji. Wielu z nas każdego dnia zagląda na swoją skrzynkę. Na jakich urządzeniach zazwyczaj sprawdzana jest poczta e-mail?

Odpowiedź na to pytanie przynosi nam raport GetResponse. Okazuje się, że niemal 24% respondentów wykorzystuje do sprawdzania poczty jednocześnie urządzenia mobilne i stacjonarne. Najczęściej używanym w tym celu narzędziem, jest laptop (37,9%). Na drugim miejscu uplasował się smartfon (21%). Z kolei korzystanie z komputera stacjonarnego zadeklarowało jedynie niecałe 15% ankietowanych.

Rosnąca popularność smartfonów w wielu zastosowaniach chyba nikogo już nie dziwi. Użytkownicy smartfonów najczęściej wykorzystują je (oprócz wykonywania połączeń telefonicznych) właśnie do sprawdzania poczty e-mail (18,3%). Respondenci wskazywali również przeglądanie stron internetowych (17,8%) i korzystanie z aplikacji mobilnych (15%).

Ponadto, 63,3% użytkowników wykorzystujących smartfony do sprawdzania poczty e-mail, prowadzi za ich pomocą aktywną korespondencję e-mailową (wysyła i odbiera wiadomości). A niemal 68% wykorzystuje smartfony do sprawdzania zarówno korespondencji służbowej, jak i prywatnej. Zdecydowana większość (70,5%) użytkowników wykorzystujących smartfony do sprawdzania poczty e-mail, robi to regularnie z taka samą intensywnością przez wszystkie dni tygodnia.

Więcej informacji możecie znaleźć na poniższej infografice.

Na jakim urządzeniu najchętniej sprawdzamy pocztę? (infografika)

Źródło: GetResponse, fot.: GetResponse,

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
04.10.2012, 16:38
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook