Obecni użytkownicy Windows 8 niezadowoleni z nowych okienek. Wy również?

 
 

Obecni użytkownicy Windows 8 niezadowoleni z nowych okienek. Wy również?

 
Obecni użytkownicy Windows 8 niezadowoleni z nowych okienek. Wy również?
Obecni użytkownicy Windows 8 niezadowoleni z nowych okienek. Wy również?

Badanie satysfakcji pokazuje, że poprzedni system jest nadal najbardziej ulubioną przez użytkowników wersją okienek Microsoftu.

Do rynkowej premiery nowych okienek Microsoftu pozostał niespełna miesiąc. Windows 8 trafi do sprzedaży dokładnie 26 października. Gigant z Redmond wybranym użytkownikom udostępnił już jednak finalne wydanie nowych okienek. System otrzymali między innymi subskrybenci programów TechNet i MSDN czy studenci. Okazuje się jednak, że nowe okienka wywołują u wczesnych użytkowników wręcz trwogę i ci znacznie bardziej cenią sobie siódemkę aniżeli Windows 8.

Serwis ForumWindows8.com, który notabene uważany jest za największe źródło wsparcia dla użytkowników ósemki opublikował wyniki ankiety. W badaniu zapytano użytkowników Windows 8, który z systemów Microsoftu uważają za ulubiony. Wyniki nie pozostawiają złudzeń. Wcześni adaptatorzy wcale nie ceną sobie nowych okienek. Zaledwie 25% z nich uważa Windows 8 za ulubiony system. Prym wiedzie jednak Windows 7, który został podany w odpowiedzi przez ponad połowę ankietowanych (dokładnie przez 53%). Co ciekawe, jedna piąta użytkowników wskazała na leciwe okienka, czyli Windows XP . Pozostałe 2% wybiera inną wersję.

Obecni użytkownicy Windows 8 niezadowoleni z nowych okienek. Wy również?

Wyniki ankiety z ForumWindows8.com z pewnością po części pokrywają się z analizami firmy Gartner. Analitycy Steve Kleynhans oraz Michael Silver nie wróżą świetlanej przyszłości nowym okienkom w sektorze biznesowym. Spekuluje się, że większość firm migrujących z Windows XP zahaczy raczej o siódemkę aniżeli od razu przesiądzie się na Windows 8. Tym bardziej, że Microsoft zaoferuje tak zwane prawo downgrade, czyli możliwość obniżenia licencji na system o dwa wstecz.

Zapewne zastanawiacie się również co użytkownicy Windows 8 najczęściej wytykają nowym okienkom? Są to następująco:

- Cena - 35% odpowiedzi;
- Wymagania sprzętowe - 26%;
- Brak kompatybilności - 25%;
- Zamrożenia - 20%;
- Nowy interfejs - 18%.


Oczywiście dwie pierwsze odpowiedzi wydają być się jednak przesadzone. Po pierwsze Windows 8 będzie stosunkowo tani, gdy porównamy jego ceny z siódemką (ale tylko przez pierwsze trzy miesiące od premiery), a wymagania nie uległy zmianie względem Windows 7. Wręcz przeciwnie, bo nowy OS na tym samym sprzęcie działa odczuwalnie szybciej niż starsza wersja.

To tyle jeśli chodzi o narzekanie. Badanie ForumWindows8.com ujawnia również te cechy systemu, które lubią użytkownicy i tak mamy następująco:

- Szybki rozruch i zamykanie - 55%;
- Prosty proces instalacji - 50%;
- Internet Explorer 10 - 35%;
- Funkcje z zakresu przywracania - 28%;
- Wbudowana integracja z aplikacjami - 26%;
- Nowy Eksplorator Windows - 25%;
- Windows Store - 23%.


Na ostatniej pozycji znalazł się interfejs Modern UI (22% odpowiedzi), ale to chyba nikogo nie dziwi?

Źródło: ForumWindows8.com, fot.: ForumWindows8.com

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
29.09.2012, 16:40
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.

Google
Facebook