Pracownicy Toyoty będą musieli polubić Microsoft

 
 

Pracownicy Toyoty będą musieli polubić Microsoft

 
Pracownicy Toyoty będą musieli polubić Microsoft
W kwietniu ubiegłego roku Microsoft wraz z Toyotą nawiązali współpracę w celu dostarczenia japońskiemu koncernowi usług telematycznych nowej generacji. Motorem napędzającym całe przedsięwzięcie była platforma Windows Azure.

Pracownicy Toyoty będą musieli polubić Microsoft

Najwyraźniej technologia Microsoft przypadła Toyocie do gustu, bowiem firma zdecydowała się na rozszerzenie współpracy. Dotyczy ona budowy infrastruktury służącej do komunikacji i kolaboracji w obrębie rodziny firm Toyoty znajdujących się na całym świecie.

Mimo, że o poszerzeniu współpracy poinformowano dopiero teraz, wdrażanie produktów rozpoczęło się już w czerwcu tego roku poczynając od placówek ulokowanych w Północnej Ameryce. Tam zagoszczą usługi oparte o chmurę, czyli Microsoft Office 365. Natomiast w pozostałych krajach, m.in. w Japonii, zostanie wprowadzony model hybrydowy, wykorzystujący rozwiązania lokalne produktów Microsoft. Będą to Exchange, SharePoint, Lync oraz Windows Server.

Sam proces wdrażania pod nadzorem Microsoft ma potrwać około dwóch lat. Po tym okresie Toyota spodziewa się redukcji kosztów, a ponad 200 000 pracowników otrzyma narzędzia usprawniające przepływ informacji. Dodatkowo, oprócz wspomnianego rozszerzenia współpracy, Toyota będzie brać udział w testowaniu oprogramowania Microsoft znajdującego się we wczesnej fazie produkcji.

Z kolei gigant z Redmond wydaje się być całą sprawą wielce usatysfakcjonowany. Zwłaszcza, że - jak ujął to szef japońskiego oddziału firmy - jest to jeden z największych projektów jakich podjął się Microsoft.

Źródło: .microsoft.com

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
04.10.2012, 08:15
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook