Samsung pracuje nad własną mobilną przeglądarką?

 
 

Samsung pracuje nad własną mobilną przeglądarką?

 
Samsung pracuje nad własną mobilną przeglądarką?
Koncern poszukuje programistów dobrze zaznajomionych z silnikiem WebKit, z którego korzystają dziś Google Chrome i Safari.

Jak donosi koreański serwis etnews.com, Samsung zamierza stworzyć własną mobilną przeglądarkę internetową. Szczegóły projektu nie są jasne. Wiadomo tylko, że w swoim kalifornijskim centrum R&D w San Jose, koncern zamierza zatrudnić specjalistów od silnika WebKit.

Projekt niekoniecznie oznacza, że Samsung chce rzucić wyzwanie Google i stworzyć alternatywę dla natywnej androidowej przeglądarki lub mobilnej wersji Chrome. Etnews sugeruje, iż może tu chodzić o zaprojektowanie programu, który ostatecznie może wylądować w smartfonach z systemem Tizen. Pierwsze mogą zadebiutować już w przyszłym roku, choć Samsung unika tu jasnych deklaracji.

Samsung pracuje nad własną mobilną przeglądarką?

Dość dyskusyjna jest kwestia tego, czy jeszcze jedna przeglądarka mobilna jest naprawdę potrzebna i czy tworzenie kolejnej, to dobry sposób na wydawanie pieniędzy? Tym bardziej, iż duża część tego typu programów, to projekty multiplatformowe, dostępne praktycznie w każdym systemie operacyjnym. Świetnym przykładem jest tu Opera. Jeśli się nad tym zastanowić, niewykluczone, że Samsung ze swoim projektem celuje w nieco inny rynek - telewizorów internetowych, a nie smartfonów jak wspomina Etnews.

Źródło: etnews.com
Fot. Samsung

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
24.09.2012, 18:00
RE: Samsung pracuje nad własną mobilną przeglądarką?
Moim zdaniem jest ona niepotrzebna i ma nikłe szanse na dominację.

[img]http://ubuntuone.com/3SM1PIy2xzq44GzilBaTOj[/img]
Copyright © 2012 by DamiaX
 
DamiaX
Ranga: User systemu
Liczba postów: 298
Dołączył: 09 2012
Reputacja: 3

Podziękował: 0
Pomógł: 0
24.09.2012, 18:14
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook