Technologiczny X Factor pozwoli znaleźć „nowego Billa Gatesa”?

 
 

Technologiczny X Factor pozwoli znaleźć „nowego Billa Gatesa”?

 
Technologiczny X Factor pozwoli znaleźć „nowego Billa Gatesa”?
Simon Cowell, twórca popularnego programu X Factor, planuje rozwinąć nowy projekt poświęcony nowym technologiom, który ma pomóc w odnalezieniu następców Billa Gatesa i Steve’a Jobsa.

Technologiczny X Factor pozwoli znaleźć „nowego Billa Gatesa”?

X Factor to amerykański program telewizyjny, który cieszy się dużą popularnością na całym świecie, w tym również w Polsce W Stanach Zjednoczonych przyczynił się natomiast do wypromowania kilku utalentowanych muzyków, którzy zrobili dzięki niemu kariery. Jego twórca, Simon Cowell planuje tym razem dać taką szansę programistom, naukowcom, młodym twórcom startupów itd.

Program nazywany po prostu „X Factor for Tech” ma wesprzeć raper Will.i.am, z którym Simon Cowell spotkał się w zeszłym miesiącu na kolacji w Los Angeles, by przekonać go do wzięcia udziału w projekcie.

„Śpiewanie i występy sceniczne pomogły kilku osobom znaleźć pracę Ten program da taką możliwość większej liczbie. Chodzi o to, by nawiązać kontakt z młodymi ludźmi i dać im platformę do ekspresji – nawet jeśli chodzi o fizykę i matematykę.” – dodaje Will.i.am

Nie wiadomo jeszcze kiedy X Factor for Tech ruszy i czy zrobi się na tyle popularny na świecie, by pojawił się również w Polsce. Wiadomo jedynie, że nie zmieni się sama formuła programu – nadal będzie polegał na ocenianiu starań uczestników przez grono wybranych sędziów. Wiadomo również, że celem programu jest odkrycie technologicznych talentów na miarę Billa Gatesa, Steve’a Jobsa czy Marka Zuckerberga. Czy Will.i.am i Simon Cowell odnajdą technologicznego geniusza, okaże się jednak dopiero, gdy program będzie emitowany w USA.

Źródło: abcnews.go.com/blogs/technology

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
02.10.2012, 15:56
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook