Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?

 
 

Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?

 
Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?
Premiera nowych okienek zbliża się wielkimi krokami. Pora więc rozwiać wątpliwości związane z licencją systemu.

Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?

Klikając na akceptuję licencję w momencie instalacji Windows nierzadko nie zdajemy sobie w ogóle sprawy z tego, co robimy. Po prostu traktujemy to jako jeden z wymogów stawianych przez Microsoft w momencie instalacji. Tylko po to, aby proces mógł przebiegać dalej. Zastanawialiście się jednak nad tym, jak będziecie mogli użytkować nowe okienka? Kiedy będziecie mogli zakupiony system przenieść na inny komputer czy też uruchomić w maszynie wirtualnej? Przyjrzeliśmy się zapiskom w EULA ósemki i odpowiadamy na te pytania.

Do wyboru będziemy mieli wkrótce dwie opcje związane z uaktualnieniem. Jedną z nich jest aktualizacja w przypadku nowego komputera z Windows 7 zakupionego po 2 czerwca

tego roku. Drugą z kolei uaktualnienie z poziomu Windows XP , Vista lub 7 dla nie nowych maszyn. Okazuje się, że oba warianty systemu nie są identyczne, choć nadal stanowią aktualizację ze starszych okienek.

W przypadku uaktualnienia z Windows 7 na nowym komputerze za 69 złotych praktycznie nie mamy żadnych możliwości związanych z przeniesieniem licencji na inną maszynę. Windows 7 na nowym komputerze otrzymujemy w postaci licencji OEM, a więc przypisanej do konkretnego komputera. To samo dotyczy uaktualnienia. Nowe okienka kupione za 69 złotych uprawnią nas jedynie do instalacji na tym komputerze, który łapie się na promocję Microsoftu.

Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku uaktualnienia ze starszej wersji okienek za 39,99 dolarów (u nas za 222 złote). Tutaj nabywamy licencję tak zwaną Upgrade Box, a więc umożliwiającą nam te same możliwości jej przenoszenia, co w przypadku systemu, który obecnie użytkujemy. Co ciekawe, nie ma tutaj żadnych ograniczeń związanych z ilością "przenosin". Możemy zrobić to dowolną liczbę razy, ale… pamiętajmy o dwóch rzeczach. Po pierwsze dotyczy to tylko samego systemu operacyjnego. Nie możemy wraz z okienkami przenieść również dodatki zakupione do Windows 8, jak na przykład Media Center Suite czy Pro Pack. Po drugie, oprogramowanie musi zostać usunięte z innego komputera zanim te przeniesiemy na nowy. Jednej licencji na system nie możemy użytkować jednocześnie na dwóch maszynach.


Uaktualnienie za 39,99 dolarów możemy również użytkować pod kontrolą maszyny wirtualnej. Tutaj jednak znowu musimy pamiętać, że nie możemy uruchamiać jednocześnie dwóch kopii tego samego systemu. Tak więc gospodarz dla maszyny wirtualnej musi być innym systemem.

Warto dodać, że identyczne możliwości będziemy również posiadać, jeśli zakupimy Windows 8 dla składaka, czyli PULSB (więcej na ten temat przeczytacie w http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/08/windows-8-przyjazny-skladakom-microsoft-zaoferuje-specjalna-licencje!.aspx ) oraz oprogramowanie w wersji pudełkowej (albo pełne wydanie systemu kupione w postaci instalatora online).

Źródło: Microsoft,

Piszę poprawnie po polsku!

 
Portator
Ranga: Redaktor
Liczba postów: 3.458
Dołączył: 09 2012

Podziękował: 2
Pomógł: 6
24.09.2012, 08:02
RE: Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?
Stety będę musiał kupić za normalną cenę Windows 8 ponieważ mój laptop nie mieści się w usłudze Cwaniak...

[img]http://ubuntuone.com/3SM1PIy2xzq44GzilBaTOj[/img]
Copyright © 2012 by DamiaX
 
DamiaX
Ranga: User systemu
Liczba postów: 298
Dołączył: 09 2012
Reputacja: 3

Podziękował: 0
Pomógł: 0
24.09.2012, 09:43
RE: Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?
Mojej mamy się mieści. A ja jak coś to się skuszę na licencję PULSB, chyba że będzie zbyt droga na mój budżet. Cwaniak
 
nomoreground
Ranga: Młodszy user systemu
Liczba postów: 134
Dołączył: 09 2012
Reputacja: 3

Podziękował: 0
Pomógł: 0
25.09.2012, 17:19
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy TestTemat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.

Google
Facebook