Zadania z fizyki

 
Zadania z fizyki
1. Napięcie skuteczne pomiędzy pomiędzy powiekami śpiącej królewny jest równe U Królewna śpi już n lat wydając k oddechów na minutę. W pewnej chwili t w nieskończenie małym przedziale czasu dt wpada przez okno wiązka monochromatycznego światła wywierająca ciśnienie p na powieki królewny. Jakie przyrządy optyczne powinny ustawić krasnoludki na drodze promienia by obudzić królewnę, jeżeli po l sekundach młody, uziemiony książę o potencjale V zaczyna wirować wokół jej łoża, składając na jej ustach o napięciu powierzchniowym s , x pocałunków o mocy P każdy. Klamra w pasie księcia to złącze p-n.

2. Doskonale czerwony kapturek idąc lasem spotyka wilka. W koszyczku kapturek ma n+1 protonów i n neutronów. Zderzają się doskonale sprężyście i zbliżają do domku babci po quasi sinusoidzie z pulsacją kątową w. Jeżeli domek babci jest bombardowany bozonami z dwururki gajowego, uzasadnić dlaczego oczy babci powiększyły się k krotnie. UWAGA: w chwili k-tego wystrzału wilk zróżniczkował las po czasie! Wilk jest nierozciągliwy i przesunięty w fazie o pi/2 względem gajowego. Oblicz impedancję układu wilk -czerwony kapturek - dwururka.

3. Z dna szklanki ze sprite\'em odrywają się co dt bąbelki o napięciu powierzchniowym s . Po czasie t pierwszy bąbelek przebył drogę S poruszając się po sinusoidzie. Całkowita praca wykonana przez bąbelki sprite\'a w danym czasie t wynosi W. Oblicz skok linii śrubowej n+2 -ego bąbelka jeżeli wiadomo, że po czasie gdy k-ty bąbelek był w 1/8 drogi szklanka została oświetlona skolimowaną wiązką światła. Przewidzieć zmiany w ruchu n+2 - ego bąbelka jeżeli po dojściu jego poprzednika do powierzchni szklanka zacznie wirować z prędkością kątową w.

4. Zła królowa stojąc przed lustrem poczynając od chwili t=0 wypowiada w ciągu t sekund formułę "Lustereczko powiedz przecie, najpiękniejszy kto na świecie ?" Co stanie się w chwili 2t gdy przez okno padnie na lustro strumień neutronów termicznych ? Odpowiedź podaj dla trzech przypadków:
a) Lustro jest wklęsłą soczewką o aberracji sferycznej A, posrebrzaną od tyłu w k%
b) Lustro jest zwierciadłem elektrostatycznym.
c) Zła królowa ma zeza.
W przypadku c) powiedz jaką rolę odgrywa fakt, że we wzorze na akomodację siatkówki oka złej królowej występuje stała \'kappa\'

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
Windows ❼ Forum
 
LadyInBlue
Ranga: Przyjaciel Billa Gates'a
Liczba postów: 6.988
Dołączył: 09 2012
Reputacja: 2

Podziękował: 5
Pomógł: 2
25.09.2012, 22:25
Odpowiedz
 
Reklama: System reklamy Test


Podobne wątki
    Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Nowe prawa fizyki LadyInBlue 0 271 04.12.2015 23:16
Ostatni post: LadyInBlue
Zadanie z fizyki? [16+] LadyInBlue 0 326 11.06.2015 22:45
Ostatni post: LadyInBlue
Wiedza z fizyki się przydaje LadyInBlue 0 399 05.12.2013 23:54
Ostatni post: LadyInBlue
Egzamin z fizyki. LadyInBlue 0 494 05.10.2012 22:14
Ostatni post: LadyInBlue


Temat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.

Google
Facebook